Machines

TopGrinder

Ręcznie obsługiwana mobilna maszyna, która może być używana do szlifowania, gratowania, zaokrąglania krawędzi i polerowania.

Unique features
Ręczna, mobilna maszyna do szlifowania, gratowania, zaokrąglania krawędzi i polerowania.
Znacznie szybciej niż gratowanie ręczne
określasz siłę szlifowania
szybkie mocowanie elementów roboczych
Szybka zmiana ze szczotki na frezarkę
Łatwa operacja
Mocny system podciśnieniowy do mocowania obrabianego przedmiotu
opcjonalnie wyposażone w 2 elektromagnesy
Głowice łatwo regulować pod różnymi kątami
obrabiane razem różne grubości i wielkości materiału
Wysoka regulacja prędkości
Silnik z 2 głowicami M14
Regulowany obrót w lewo lub w prawo
Długość obrabianego przedmiotu nieograniczona, szerokość do 780 mm
Wyposażony w żaroodporną matę antypoślizgową
Mała konserwacja
Możliwość rozszerzenia o TopTable dla małych produktów
Kształt ergonomiczny
przemyślane wzornictwo
Ustawienie mobilne
Zamykana szafka do przechowywania narzędzi i sprzętu do szlifowania
homologacja typu CE

TopGrinder firmy Q-Fin to ręczna maszyna do gratowania, która nadaje się do różnych procesów obróbki metalu, takich jak szlifowanie, gratowanie, zaokrąglanie krawędzi i polerowanie. TopGrinder pozwala na półautomatycznie usuwanie zadziorów w opłacalny sposób. Dzięki tej maszynie Q-Fin umożliwia wykonanie bardzo wysokiej jakości zaokrąglania krawędzi przy niewielkim wysiłku, prostym szlifowaniu zadziorów i nawet polerowaniu na wysoki połysk.

TopGrinder jest skonstruowany ergonomicznie, solidnie wykonany i szczególnie bezpieczny dzięki dwu przyciskowemu sterowaniu. Ta mobilna gratownica jest seryjnie wyposażona w regulowaną prędkość obrotową i system podciśnieniowy, dzięki czemu obrabiane elementy są pewnie zamocowane na stanowisku pracy podczas bezpiecznej pracy. Oszczędność czasu w porównaniu z ręcznym gratowaniem jest większa dzięki szybszemu mocowaniu produktu.

Ramię balansowe umożliwia dopasowanie siły szlifowania do własnych upodobań za pomocą pakietu sprężyn, od małego do większego. Głowica szlifierska wyposażona jest w dwa uchwyty umożliwiające mocowanie różnych narzędzi ściernych, począwszy od standardowych narzędzi z mocowaniem M14, a skończywszy na szczotkach bębnowych dostarczanych przez Q-Fin do różnych procesów.

Wymiary powierzchni roboczej wynoszą 1200 x 780 mm. Maksymalne wymiary przedmiotu obrabianego ustala się na 780 mm. Nie ma maksymalnej długości, ponieważ boki stołu można łatwo opuścić.
Nadaje się do obróbki:

• Stal nierdzewna
• Aluminium
• Stal

Explanation

Szczotka

Szczotka zapewnia zaokrąglenie krawędzi produktu, zarówno na zewnątrz, jak i w otworach. Nasze szczotki standardowe mają średnicę 255 mm. W zależności od obrabianego materiału i żądanego wykończenia, dostępne są różne wersje szczotek.

Gratowanie

Głowica szlifierska może być ustawiana w różnych pozycjach (pod różnymi kątami) dla różnych procesów i narzędzi ściernych. Dzięki podwójnemu uchwytowi można w ciągu kilku sekund wymienić szczotkę na tarczę szlifierską.

Do usuwania zadziorów z produktu korzystasz z podkładki podporowej z tarczą szlifierską. W zależności od wysokości i twardości zadziorów, można ustawić tarczę szlifującą pod niewielkim kątem, aby można było wywierać większy nacisk na zadziory.
Z TopGrinder otrzymasz zestaw startowy z materiałami ściernymi i szlifierskimi. Oprócz 1 szczotki (standard G80) znajdują się w niej różne podkładki podporowe i tarcze ścierne

Magnesy

Opcjonalnie można wybrać system magnesu na powierzchni roboczej urządzenia TopGrinder. Ten system magnesów jest przeznaczony wyłącznie do materiałów żelaznych i ferrytycznej stali nierdzewnej.

2 elektromagnesy znajdują się po lewej i prawej stronie powierzchni roboczej i są bardzo odpowiednie do szybkiego mocowania elementów tego rodzaju materiału. Oprócz 2 możemy wykonać powierzchnię roboczą za pomocą 4 magnesów. Siła przyciągania to 300 kg na magnes.

Specyfikacja

• Konfiguracja mobilna
• Standardowy system próżniowy 2,2 kW
• Opcjonalnie do wyposażenia w 2 lub 4 elektromagnesy
• Wyposażony w 2 głowice
• Dwuręczna kierownica
• Szerokość obrabianego przedmiotu: max. 780 mm / długość nieograniczona
• Wartość połączenia: 400 V, 50 Hz, 10 A, 6 kW
• Wymiary : 1435 x 1100 x 1510 mm (Dł x Szer x W)

445 KG


Więcej informacji odnośnie naszych urządzeń?

Skontaktuj się z nami