Machines

WES

Zagrożenia pożarowe są wykluczone w naszym mokrym odciągu.

Unique features
Zagrożenie pożarem jest wykluczone w przypadku instalacji do odciągu na mokro
Wydobywanie pyłu szlifierskiego bez utraty ciśnienia
Rozprowadzanie pyłu szlifierskiego za pomocą mokrego systemu filtrów
Ciągła moc ssania; brak utraty mocy ssania
Zagrożenie pożarem jest wykluczone przez mokry filtr
Odporne na zużycie i pozostaje nierdzewne
Zapobiega zagrożeniu wybuchem z aluminium
Bardzo nadaje się do procesu gdzie występują iskry i lepkie substancje
Brak pyłu szlifierskiego w powietrzu i / lub obszarze roboczym
Automatyczne napełnianie wodą za pomocą systemu pływakowego
Łatwy w użyciu
Wyjmowane pojemniki łatwego czyszczenia
Standard wyposażony w tłumik
Nigdy nie blokuje filtrów
Nigdy nie zmieni kolejności filtrów
Uruchamianie sygnału z maszyny zewnętrznej lub uruchamiania ręcznego
Przyjazne utrzymanie
Dostępny w 3 - 7,5 - 15 kW
CE Zatwierdzone

System odsysania WES, w całości wykonany ze stali nierdzewnej, Q-Fin jest systemem pracującym na mokro, dzięki któremu można usuwać pył szlifierski ze stali nierdzewnej, stali, aluminium i magnezu. Odbywa się to w bezpieczny sposób, aby pył z aluminium i magnezu nie powodował ryzyka pożaru lub wybuchu.

Odciągany pył jest wciągany przez wirującą wodę z dużą siłą, dzięki czemu pył jest zamknięty w wodzie i odseparowany od dostarczanego powietrza. Pył jest pochłaniany przez wodę i opada na dno mokrego filtra, gdzie zbiera się w pojemnikach. Pojemniki z osadem są łatwe do czyszczenia. Pył pozostaje pod wodą, zapobiegając tworzeniu się gazów wybuchowych.

System WES nadaje się również doskonale do materiałów, które iskrzą podczas obróbki i spawania materiałów. Przykładowo, komponenty z blachy tłustej mogą powodować poważne problemy w systemach z suchymi filtrami, z powodu iskier w trakcie procesu. Stwarza to ryzyko powstania pożaru. Wszystkim zagrożeniom pożarowym występującym w suchych systemach zapobiega system odciągowy z mokrym filtrem.

Explanation

WES3000

WES3000 to system odciągu o mocy 3 kW z mokrym filtrem o wydajności ok. 3000 m3 / h. System odciągu jest standardowo wyposażony w mechaniczny zawór pływający, kontrolujący objętość i poziomy wody. Elektronicznie sterowany system jest opcjonalny w przypadku WES3000. Systemy wyciągowe o mocy 7,5 kW i 15 kW są standardowo wyposażone w elektroniczny system napełniania i kontroli poziomu wody, kontrolowane przez czujniki.

Operacja

WES oznacza "Wet Extraction System" i jest najłatwiejszym, najbezpieczniejszym i najbardziej zrównoważonym sposobem usuwania pyłu szlifierskiego zgodnie z Q-Fin. Przy odciągu pracującym na mokro zapobiega się zagrożeniom związanym z pożarem i wybuchem.

WES jest dostępny jako WES3000 i WES6000. Ponadto dostępny jest również WES12000 (15 kW / ok. 12.000 m3 / h). Te systemy odsysania na mokro mogą być łączone z praktycznie wszystkimi maszynami do usuwania zadziorów, w wielu przypadkach wiele maszyn do usuwania zadziorów może być podłączonych do systemu ekstrakcji 1 WES. Możemy zorganizować instalację, w tym orurowanie, jeśli to konieczne.

WES6000

WES6000 to system ekstrakcji o mocy 7,5 kW o wydajności ok. 6000 m3 / h. System ekstrakcji jest standardowo wyposażony w elektroniczny system napełniania i kontroli poziomu wody kierowany przez czujniki. Łącząc 2 systemy WES6000, WES1200 jest tworzony z wydajnością 12.000 m3 / h.

Specyfikacja

• Dostępne w dwóch wersjach: 3 - 7,5 kW
• Wydajność: 3000 lub 6000 m3 / h
• W pełni wykonane ze stali nierdzewnej
• Automatyczne napełnianie i poziomowanie
• W zestawie 5 kolektorów pyłu
• Sterowanie za pomocą wyłącznika zasilania lub maszyny zewnętrznej
• Wartość połączenia WES6000: 400 V, 50 Hz, 25 A, 12 kW
• wymiary : 1435 x 875 x 2300 mm (Dł x Szer x W)

335 KG (WES3000) / 495 KG (WES6000)


Więcej informacji odnośnie naszych urządzeń?

Skontaktuj się z nami